ICOMOS LNK 25-metis kartu su tradicinėmis „Zavišinėmis“

ICOMOS LIETUVOS NACIONALINIS KOMITETAS
NERINGOS SAVIVALDYBĖ
ARCHITEKTO ALGIMANTO ZAVIŠOS LABDAROS IR PARAMOS FONDAS


Įvairių sričių specialistai kviečia kartu kurti architektūrinį įvykį
„Gyvenimas tarp vandenų: 
Neringos architektūros paveldas ir kasdienybė"

Neringa yra vienas iš unikaliausių Lietuvos urbanistinių vietovių, esanti Kuršių nerijos teritorijoje. Kuršių nerija įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą ir kasmet sulaukia daugybės turistų ir lankytojų. 2017 m. rugsėjo 8-10 dienomis Nidoje inicijuojamas architektūrinis įvykis, kuris išprovokuotų atvirą geriausių Lietuvos specialistų diskusiją apie „Gyvenimą prie vandenų".

ICOMOS LNK 25-metis kartu su tradicinėmis „Zavišinėmis“

Jau aštuonioliktąjį rudenį Lietuvos architektus į Nidą kviečia gilias tradicijas turintis „Zavišinių“ renginys, kurio metu bus skelbiami Lietuvos architektų sąjungos ir architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondo inicijuojamo konkurso "Geriausias 2016 metų rekreacinės architektūros kūrinys" rezultatai bei įteikiamas apdovanojimas „Už gyvenimo nuopelnus rekreacinės architektūros srityje“. Neringos savivaldybės iniciatyva šiemet „Zavišinių“ renginį nuspręsta apjungti su ICOMOS Lietuvos nacionalinio komiteto įkūrimo Lietuvoje 25-mečio paminėjimu ir kultūrinę programą praturtinti tarptautine moksline konferencija „Gyvenimas tarp vandenų: Neringos architektūros paveldas ir kasdienybė“.  Tarptautinė paminklų ir paminklinių vietovių taryba ICOMOS Paryžiuje, atsižvelgusi į prof. habil. dr. Jono Glemžos raštą, davė sutikimą Lietuvoje įkurti Nacionalinį komitetą. 1992 m. liepos 8 d. Vilniuje vyko pirmasis Visuotinis susirinkimas. Šiandien ICOMOS LNK veikia kaip tarptautinė nevyriausybinė organizacija, vienijanti kultūros paveldo apsaugos  ir restauravimo specialistus. Jos tikslas – skatinti teorinių žinių, metodologijos, mokslinių technologijų taikymą rūpinantis architektūrinio ir archeologinio paveldo išsaugojimu.

Architektūrinis įvykis apie gyvenimą prie vandenų

2017 m. rugsėjo 8-10 dienomis Nidoje bendrame architektūriniame įvykyje „Gyvenimas tarp vandenų: Neringos architektūros paveldas ir kasdienybė“ diskutuos gausus būrys žymiausių Lietuvos ir užsienio paveldo srities specialistų, architektų, visuomeninių, valstybinių ir privačių įmonių atstovų, Neringos gyventojų bei miesto svečių. Svarbiausias šios diskusijos leitmotyvas - priminti istorinę tarp vandenų įsikūrusio regiono praeitį, iškelti aktualiausias paveldosaugos problemas ir pristatyti konceptualiausius šiuolaikinės Lietuvos architektūros pavyzdžius. Architektūra ir paveldosauga šiandieniniame vartotojiškame gyvenime turi aibę sąlyčio taškų, o šių sričių specialistai dažniau susiduria nesusikalbėjimo ir nesantaikos pozicijose nei turiningo bendradarbiavimo lauke. Todėl į architektūrinį įvykį kviečiami plataus spektro specialistai, kurių veiklos, kūryba, darbas ar laisvalaikis yra susiję su Neringa ir kurie yra neabejingi jos unikalumo išsaugojimui bei suinteresuoti darnia plėtra.

Architektūrinio įvykio programa: http://icomos.lt/lt/naujienos/lietuvoje/konf/ 

Architektūrinio įvykio naujienos: https://goo.gl/2YiDqB

Architektūrinio įvykio organizatoriai:
ICOMOS Lietuvos nacionalinis komitetas
Neringos savivaldybė
Architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondas

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau informacijos:
Architektė Marija Nemunienė
architekturinis.ivykis@gmail.com

ICOMOS.png