Š. m. balandžio 19 d. Vilniaus Rotušėje vyks seminaras „Vilniaus spalvos“

VšĮ "Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra", ICOMOS Lietuvos nacionalinis komitetas, VšĮ „Gelmės“ kviečia kartu paminėti Balandžio 18-ąją – Tarptautinę paminklų ir paveldo vietovių dieną. 2017 metų tema: Kultūros paveldas ir tvarus turizmas.

Kviečiame visus entuziastus ir specialistus į seminarą „Vilniaus spalvos“ š. m. balandžio 19 d. (ketvirtadienis) 16:00 val. Vilniaus Rotušės Kamerinėje salėje.

Seminaro metu susipažinsime su Vilniaus architektūros spalvomis keičiantis stiliams XVI-XX a., sužinosime apie polichromijos tyrimus, konservavimą, restauravimą ir eksponavimą (numatomas Restauratorių sąjungos eksperto pasisakymas). Istorinę patirtį susiesime su dabartimi sugretindami ją su gatvės menu bei Vilniaus spalvomis naktį.

Architektas restauratorius Vytenis Zilinskas papasakos apie Šv. Jokūbo ir Pilypo bažnyčios fasadų polichromijos tyrimus bei spalvinius sprendimus atliekant restauravimą. „Vilniaus gatvės meno“ festivalio organizatorė Ūla Ambrasaitė leis mums pažvelgti į gatvės meną tema „Gatvės menas lyg miesto redagavimas. Ar visada ir visur jo reikia?“ Tarptautinio Vilniaus šviesų festivalio „Beepositive“ organizatorius, „Beepart“ kūrybinių dirbtuvių vadovas Andrius Ciplijauskas, pristatys netikėtomis spalvomis išskirtinėmis progomis nušvitusį naktinį Vilnių.

Su seminaru susijęs renginys – VšĮ „Gelmės“ organizuojamas spalvinių konkursas „Atrandu ir spalvinu Vilnių“ (pagal to paties pavadinimo knygą). Konkurse dalyvaujančių spalvinių paroda bus eksponuojama Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros patalpose iki gegužės 15 d. Po seminaro pakviesime drauge pasižiūrėti parodą.

Kontaktai: Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra, www.vsaa.lt